| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a opta repetent de doua ori,corigent la matematica si fizica,la amandoua sunt praf,in general tot ce inseamna matematica sau este legat de ea, niciodata nu am putut s-o inteleg.Mai am cateva zile pana la testele de corigenta si nu am invatat nimic si nu pentru ca nu am vrut, nu am stiut cum sa fac.Am incercat toate variantele,meditatie, ajutor de la colegi etc dar nimeni nu ma putut face sa inteleg ceva.Cel mai probabil voi ramane repetent iar asa ca vreau sa stiu ce as putea face cu viitorul meu.

7 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Daca clasa a opta ai repetat-o, la liceu nici nu vei ajunge. Nu stiu ce va fi cu viata ta avand in vedere ca nu dai dovada de interes pentru educatia ta. Parinti ai? Pentru ca sincer, nu se vede. Daca ai fi mers la meditatii, cum precizezi, ai fi invatat cat sa treci clasa, nu neaparat sa fi un "olimpic". Imi pare rau de tine, copile. Vei regreta, nu acum, ci in timp.

| InVisible99 a răspuns:

Nu ai cum, ti-am impus tu asta cu matematica si o tii aiurea, ti-ai indus, si de aia nici nu esti capabil sa-ti depasesti nivelul. Hai fizica mai inteleg ca nu e pentru oricine, dar matematica de corigenta cu siguranta nu e olimpiada hai sa fim seriosi, trebuia sa inveti formulele macar si sa inveti sa le aplici in probleme, nu ai cum sa nu reusesti cu meditatie sau ajutor, dar daca te-ai trezit pe ultima 100m e clar

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"Film care sa excite o virgina de 16 ani stiti? Nu trebuie sa-mi placa si mie."

| alexboss2020 a răspuns:

Termina ca ai facut meditate si nu ai invatat nu ai cum! Sunt 100% ca te-ai plictisit si nici nu ti-ati pus capul la contributie sa intelegi, te-ai straduit 100% ca sa intelegi zi sincer? Daca eram in stare de corigenta invatam 24 din 24(vorba vine)!

| Sandor12921 a răspuns:

Orienteaza-te spre afaceri, nici eu nu am fost bun la scoala, dar nu ramaneam niciodata corigent, totusi, am avut medii la mate fizica, engleza, romana de 5, iar acum, la 19 ani, patronez o firma de transport marfa, tot succesul cladit pe propia minte. Colegii ma intreaba cum de am putut realiza asa ceva, cag timp ei se chinuie cu facultatea eu stau linistit, si am tot ce doresc de la viata. Nu iti spun sa nu inveti, invata, dar planul tau de viitor e mai important ca o corigent, crede-ma. Daca vrei sa afli mai multe despre mine contacteaza-ma pe provat.

| untaken a răspuns:

Vei pleca in alta tara la munca de camp, depozite, fabrici, bucatarii, restaurante, facut curat in camere de hotel, adica vei presta munca de jos. Gasesti si in tara aceste meserii, dar prea prost platite.

| hggfsrk a răspuns:

Matematica si fizica, într-adevar sunt complicate, mie tot mi se par complicate, dar eu ma starui cât de cât sa înteleg