| Stitch92 a întrebat:

Daca se ramane corigent la matematica pe primul semestru se da in vacanta de iarna corigenta? (nu este pentru. mine raspunsul).

7 răspunsuri:
| T3uu a răspuns:

Nu

daca pe sem II are medie peste 5 si media generala la mate ii iese mai mare de 4.50
FUNDApuppy dog eyes

| MihaiClaudiuBragadiru a răspuns:

Frate nu, sa zicem ca ai media 4 pe primul semestru, daca pe al doilea ai media 6, iti iese 5.Nu dai nicio corigenta in iarna.Decat la vara daca nu obtii media 6 pe al doilea sem.laughing

| Stitch92 explică:

Ok, va multumesc la toti!

| GW1521 a răspuns:

Nu dai nimic in vacanta de iarna. Corigent inseamna cand media dupa ambele semestru nu iti iese 5, fara rotunjire

| danSS a răspuns:

Daca ramai corigent pe primul semestru nu se da corigenta, dar in al 2-lea va trebui sa ai cel putin media 6; daca nu ramai corigent pe vara...si in cel mai rau caz repetent. Asta daca nu treci de corijarea din vara...

| Psihom a răspuns:

Logica ne spune ca nu se poate termina ceva pana nu ajunge la final, in cazul asta finalul nu e o jumatate (adica primul semestru) ci un total (primul+al2-lea=media)...Poate ramane corigent si cu media 1 pe primul semestru, el trebuie sa scoata 9 pe al 2-lea. Daca nu scoate, se va duce in toamna la scoala.

| Cici4004 a răspuns:

Nu. Corigenta se poate remedia prin media de pe semestrul al II-lea. Daca media finala este sub 5, examenul se da vara.