| Merekill a întrebat:

Sunt cls a 12 a. Daca am pe primul semestru la o materie media 6. Iar pe al doilea sem termin la aceeasi materie cu media 4, mai intru in bac?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde daca vrea profesorul sa te bage. Tin minte ca o profesoara i-a pus unui coleg de-al meu 4 de 3 ca sa nu mai treaca pentru ca se gandea ea ca el nu are sanse sa ia bacul.

| sierra1 a răspuns:

La asemenea întrebare, mă mir foarte că ai ajuns în clasa a 12 a

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da ca vei avea media 5 anuuala.

| AC4S4 a răspuns:

Da. Media generală anuală contează pentru promovarea anului. Media ta va fi 5, deci promovezi anul și poţi da bacalaureatul.

| Logann a răspuns:

Hmmmmmmm? HMMMMMMM? Aceasta este o intrebare buna.

| Zozohun a răspuns:

Da, pentru ca media e 5. Deci ai trecut.

| MolnarAndrei2016 a răspuns:

Daca esti proasta nu

| RuanaAM a răspuns:

Da, intri.