| lilskies a întrebat:

Sunt dislexic, ajutor! Cum fac sa nu mai fiu dislexic?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste zilnic cu voce tare, minim 3 pagini dintr-o carte care-ti place!
Daca-ti inregistrezi si re-asculti vocea, atunci te va ajuta si mai mult sa te corectezi.

| Wr3nch a răspuns:

Exercitii si practica. Gasesti aici cateva sfaturi utile: https://www.csid.ro/......t-18141732

| aimullah123 a răspuns:

Uite ce am gasit pe net "Dislexia nu este o boala deci nici nu se poate vindeca. Un copil dislexic va ramane dislexic si in viata de adult. "
Dar eu cred ca este gresit sau ca macar poti remedia semnificativ asta daca iti doresti cu adevarat si daca iei masuri (exersezi zilnic)