| ion2015 a întrebat:

Sunt elev in clasa a 11a si vreau sa dau la medicina, este adevarat ca daca particip la olimpiada si ajung la faza nationala cand voi termina liceul numai este nevoie sa dau examenul de admitere la medicina? si daca pot participa la olimpiada chiar daca numai fac biologie?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa fii olimpic international.In legatura cu participarea la biologie vorbeste cu profesorul tau.Pana acum s-a putut daca scoala te-a pus pe lista.

| georgesur a răspuns:

Daca ajungi in cl XII la faza nationala! (o sa vezi ca din cauza aceasta atunci va fi mai greu!)

| alex_6075 a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie a tine si am vb cu profa de bio mi-a spus ca daca ma clasific la olimbiada de bio faza nationala si iau locul 1 sau 2 sau3 nu o sa mai fie nevoie admitere