| kami_6288 a întrebat:

Sunt eleva in Moldova (clasa a 12-a), vreau sa-mi fac studiile in strainatate.
Ce perspective ofera studiile in Romania? care sunt cele mai bune universtitati din Ro? Multumesc aniticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi trebuit sa fii mai clara, respectiv ce-ti place ori ce profesie ai vrea sa ai dupa terminarea studiilor. Diplomele din Romania sunt recunoscute in Europa si in tari de pe alte continente, asa ca perspectiva este buna. Sunt mai multe universitati bune, depinde ce studii vrei sa urmezi. Numai bine!

2 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Mai bine mergi si studiezi in Rusia sau Ucraina, cred ca stii si rusa sau ucraineana! Succes!

| kami_6288 explică:

Misterkat-
ai putea sa argumentezi?