| alexinioh a întrebat:

Sunt grele simularile de clasa a 12? Cum sa ma pregatesc?

Răspuns Câştigător
| andy2018 a răspuns:

Simularea este ca si examenul, singura diferenta e ca nota nu e decisiva.Pur si simplu reprezinta evaluarea cunostintelor dobandite in anii de liceu. Uneori poti lua nota buna la simulare si nota slaba la examen, sau invers.Pentru unii poate fi grea, pentru ca nu au binevoit sa invete, iar altora li se pare floare la ureche.Nu prea ai cum sa te pregatesti, tot ce poti face este sa recapitulezi lucrurile care nu iti sunt asa clare.Bafta multa!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt relativ mai grele decat examenu, dar asta e de bine oricum.

| alina2k18 a răspuns:

Pai nu e nevoie de pregatire pentru ca asta ai facut timp de 4 ani, nu-i asa?winking