| Gbm_Gabi_1983 a întrebat:

Sunt în clasa a 10a la profil economic și vreau sa ma mut în vara pe filologie sau științe sociale. Am niște întrebări la care nu am găsit o sursa folositoare deci vă sunt recunoscător dacă îmi puteți răspunde la următoarele:
1. De unde încep și ce trebuie sa fac în legătură cu transferul?
2. La ce trebuie să dau diferențele?
3. Care este nivelul de dificultate și la ce trebuie să mă aștept?
4. Știu sigur că o să dau la limba latina și as aprecia dacă mi se poate spune din ce anume ca să pot învăța.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

1 cerere la secretariat
2 la latină, cert (cere un manual)
3 basme