| yonutz6399 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu ma pot decide intre profilele mate-info sau stiinte ale naturii.Eu ma gandesc sa urmez medicina, dar in 4 ani, gandirea mea se poate schimba.Chiar si dupa acest examen greu si cu ponderea de 75% medie examen, eu am media de intrare la liceu 9.30.Ma descurc la mate destul de bine(9-10), dar nu prea imi place, informatica da.Nu prea ma pot decide.As aprecia niste pareri happy

1 răspuns:
| Romeo44 a răspuns:

Gandeste-te foarte bine ce vrei:medicina sau informatica, daca vrei medicina du-te la stiintele naturii, oricum o sa faci matematica.
Bafta si vezi cum pui optiunile pentru liceu, uita-te dupa media de admitere din 2012 ca in 2013 a fost usor examenul.