| AnnAnne a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si nu stiu daca sa ma duc la olimpiada de limba engleza... Mi-e cam frica, deoarece nu am fost niciodata la vreuna, desi multi imi zic sa ma duc, pentru ca sunt una din cele mai bune la engleza din clasa...(9.70 la testul pentru bilingv). Mi-e ca, daca nu fac bine, o sa prind o ura de engleza. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| danielmd a răspuns:

Parerea mea este sa incerci.Deoarece avind o asemenea nota la test si fiind una dintre cele mai bune fete din clasa la limba engleza.Si te asigur ca nu vei prinde ura de engleza nici daca nu cistigi

5 răspunsuri:
| PlanetaMinunilor a răspuns:

Eu zic sa nu te stresezi ca se ce va intampla de nu sti ...nu se va intampla nimic, eu zic sa te duci pentru ca nu ai numic de pierdut si ar fi culmea ca daca ai luat bilingv 9.70 sa nu sti acolo, fi relaxata si de vei merge fi sigura ca vei lua o nota mare

| MCRgurl a răspuns:

Du-te.si eu sunt a 9-a si ma duc si eu.pentru ca si eu sunt unu din cei mai buni si in a 0pta media mea era 10 la eng. sfatul meu e sa te duci

| Bozeman a răspuns:

Eu sunt in a8a si sunt f bun la engleza(nu vreau sa par laudaros)si nu am fost niciodata la o olimpiada.Sunt mai retras si mai timid de felul meu, dar vreau sa incerc. Vreau sa imi vad nivelul + k ma doare in cot de ce crede profa. Nu are ce sa imi faca daca iau nota mica.Nu te du la olimpiada gandindu-te ca esti la nu stiu ce concurs.Gandeste-te ca iti face tema impreuna cu lots of alti elevi

| katyxd a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa te duci.Nu are de ce sa prinda ura pe tine mai ales daca sunt exercitii mai grele.atat timp cat voi la pregatire nu faceati asa ceva nu are de ce. Oricum, nu are cum sa prinda pica pe tine, cu atat mai mult o fi putin favorizata ca te-ai dus.mai ales daca ajungi departe. Iti urez succes si sper ca te-am ajutat. (P.S. Eu am fost la multe olimpiade si nu a prins pica pe mine ca nu am stiut prea multe, a recunoscut si profa ca a fost greu, si oricum ne-am ales si cu niste puncte in plus sau 10 :happy

| Blond007 a răspuns:

Buna Si eu is la bilingv engleza si imi place la nebunie engleza... Eu ti-as zice sa te tuci cu cea mai mare incredere, nu ai ce sa pierzi...Ii un simplu,, CONCURS,, Oricum tu alegi BAFTA