| Roby_Str_1995 a întrebat:

Sunt in clasa a9a si m-am gandit sa dau la medicina. E chiar asa de grea precum am auzit, te stresezi foarte mult? Se castiga bine? Se toceste? Se merita?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acolo se invata continuu.Chiar si dupa facultate.In primii 2 ani de rezidentiat ai sa bagi garzi la greu.Neplatite.Se castiga bine si se merita aceasta meserie.Dar nu in Romania.Aici iei 700 lei net.Ca rezident.Mai conteaza si specializarea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se toceste mult iar de castigat abia dupa vreo 10-20 ani de experienta

| radu69 a răspuns:

Salut, daca iti doresti sa fii medic si sa salvezi vieti, da va fi greu, va trebuii sa inveti in continu pentru a nu face vreo greseala dar pana acolo e cale lunga, ca sa intri la medicina nu e asa greu doar ca trebuie sa inveti foarte bine chimie si biologie dar mai ales chimie. funda?