| LeiAdrian a întrebat:

Sunt la liceu la profil stiinte ale naturii si de la toamna voi fi in clasa a X-a. Care este materia la matematica pentru clasa a X-a?

Răspuns Câştigător
| vlad_2650 a răspuns:

Buna,cum este? Este usor? Ca trec a 9-a si vreau sa intru la acesst profil

2 răspunsuri:
| LeiAdrian explică:

Pai cum sa fie? Oricum este mai usor decat la matematica-informatica! Ca materii cele mai importante se fac 4 ore de romana pe saptamana, 4 ore de matematica, 3 ore de fizica, 2 ore de chimie si 2 ore de biologie. Tezele se dau obligatoriu la romana si matematica si la alegere 2 obiecte dintre fizica, chimie si biologie deci 4 teze. Iar materia la matematica este mai usoara decat la mate-info.

| vlad_2650 a răspuns:

Ms mult