| petop a întrebat:

Incep clasa a 8-a in toamna. Imi plac matematica si fizica. Voiam sa va intreb, ce profil ar fi mai bun pentru mine dupa parerea voastra? Matematica-informatica sau stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| xLittleKidd a răspuns:

Din moment ce iti place matematica si fizica eu cred ca trebuie sa alegi mate-info. Stiu ca unii zic ca e mai greu dar nu e chiar asa. Sunt unele chestii putin mai grele fata de stiinte ale naturii dar nu cu mult. E un profil mai de bun si sigur te va ajuta pe viitor. Mult succes!

| petop explică (pentru xLittleKidd):

Tu la ce liceu esti si ce profil?

| xLittleKidd a răspuns (pentru petop):

Eu am terminat mate-info.

6 răspunsuri:
| nlko a răspuns:

Alege mate-info.

| Ana9999 a răspuns:

Poti alege mate-info, acolo se face mai multa matematica (M1), decat la stiinte ale naturii (M2), insa trebuie sa tii cont si de faptul ca bacul la matematica va fi un pic mai greu decat la celalalt profil. Fizica se aprofundeaza mai mult la mate-info.

| petop explică (pentru Ana9999):

Multumesc! Tu la ce liceu esti?

| Ana9999 a răspuns (pentru petop):

Am terminat la stiinte ale naturii happy