| somebodye a întrebat:

Sunt nedumerita in legatura cu o chestiune! In 2013 se mai da sau nu admitere la facultate? Eu vreau sa dau la ASE si vreau sa dau admitere, pentru ca nu-mi convine sa intre orisicine la facultate care nici nu se descurca pe domeniu. Am cautat informatii pe net, dar nu am gasit mare lucru. Ma poate ajuta si pe mine cineva? Multumesc

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de facultate. La unele se da admitere prin examen/teste, la altele este o combinatie examen/medie bacalaureat iar la altele este concurs de dosare in baza mediei de la bacalaureat.
Uita-te pe site-ul oficial al facultatii care te intereseaza, la Admiterea 2013 si afli cum se intra.

| somebodye explică (pentru Ioandelasal):

Am intrat si am cautat, dar nu am gasit mare lucru, doar cum s-a procedat anul trecut. Pe mine ma intereseaza daca la ase dau examen si la economie si la geografie, ca asa mi-a spus cineva si vreau sa ma conving

| Ioandelasal a răspuns (pentru somebodye):

Cam asa o sa fie si anul acesta dar, pentru a fi sigur, trebuie sa astepti sa se afiseze Admiterea 2013.

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca se da.De unde ai scos bazaconia asta? Daca nu s-ar da, toti prostii ar fi ingineri, doctori etc.Nu ca ar fi exceptii si acum.

| somebodye explică (pentru darrio2007):

Pei uite ca de vreo 2-3 ani nu s-a mai dat admitere la facultati, se intra doar cu media de la bac si dosar, nu mai refer la medicina unde acolo s-a dat in fiecare an, dar la ase asa a fost in ultimii ani si acum ma rog sa se dea admitere ca poate asa se intra si peste 90 la suta pe merit.

| tzotzo2562 a răspuns:

Se da examen din matematica si informatica plus o limba straina