April
| April a întrebat:

Sunt sigura ca pisica nu gandeste; totusi, dupa aerul ei profund, ai jura ca gandeste. Ce credeti ca trece prin mintea pisicii vostre cand va toarce linistita in poala?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Aaah ce bine e, ma mai relaxez asa o vreme apoi ma duc sa daram niste bibelouri si sa jumulesc canapeaua...

13 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ce bine ar fi dacă n-ai avea nevoie la toaletă în următoarele 2 ore... dar dacă totuşi te ridici din fotoliu, n-ai putea să-mi mai dai nişte ton?

| Bacemi a răspuns:

Isi spune ca e in siguranta si se poate relaxa in voie fara nicio grija.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu gandeste poate exact in felul in care concepem noi acest proces complex! Dar, daca plecam de la rezultatele unor studii recente, care au demonstrat ca o cioara (sau un corb?) pot utiliza 3 instrumente diferite, succesiv, pentru a avea acces la hrana, de ce sa nu accept ca si Pissy gandeste?!, in felul ei, pisicesc, fireste!
Intrebarea ta mi-a adus aminte de o seara, mai demult, cand am trecut pe langa o librarie, iar in vitrina era o cartulie cu titlul "Au si animalele suflet?" parca. dar am uitat de ea, atunci fiind inchisa libraria, dar am s-o caut, cred ca trebuie sa fie foarte interesanta!

Pana atunci, va recomand sa cautati si sa vizionati pe youtube, un filmulet emotionant, in care o pisica ii face partenerului accidentat masaj cardiac, cu labutele, pentru a o resuscita!
Cautati cu "Cat massaging" parca, sau "Cat giving massage".
E intr-adevar impresionant!

Pentru cei ce iubesc animalele si mai sunt si putin idealisti, va pot recomanda un film de demult, cu niste tineri plini de curaj, care au hotarat sa salveze niste animale de la moarte: "Binecuvantati animalele si copiii" - sigur o sa va placa!
De pe coloana sonora a acestui film, a ramas celebra si melodia cu acelasi titlu, a celor de la "The Carpenters" - Bless the animals and the children.
Cati oare v-ati gandit vreodata cum ar fi viata noastra fara animale - in special caini si pisici! - care sa tina la tine, sa te astepte cand vii acasa, cu care sa te joci, si care sa te aline cand ti-e greu si le mangai?

Cred ca se gandeste: ce bine de mine ca nu sunt pe ulite, sa caut prin gunoaie, si sa ma feresc de toti dusmanii, ci uite ce noroc am avut sa am o casa, ce iubita sunt si eu ii iubesc pe ei, si ce bine de noi toti impreuna!

Desi am mai spus-o, si aici!, o repet: posesia de animale de companie este extrem de benefica, atat pentru copii, carora le dezvolta afectivitatea, sociabilitatea si responsabilitatea, cat si pentru adulti, dezvoltand un tip de afectiune particular, care protejeaza inima! (dar nu si daca fumati ca turcii, si beti de stingeti!)

| DiDi a răspuns:

Eu cred ca se gandeste la cum ar trebui sa doarma in minutele urmatoare.laughing)

| thealchemist a răspuns:

De unde stii ca nu gandeste?

| lays a răspuns:

Gandeste sigur... pisicile sunt printre cele mai inteligenta animalewinking

| YukiMrM a răspuns:

Pisica gandestewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea spune ca este in siguranta, linistita, fara nicio grija pentru ca te afli tu langa ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba gindeste. Gindeste "ce bine ca-i trece prin cap un gind si nu un glonte" rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi or sa nege, insa si firul d colb gandeste, daramite un animal, fie el pisica sau alta jivina!
petru borodi/Cluj

| Almássy a răspuns:

Se gandeste la motani laughing)

| secretoasa011 a răspuns:

Ea spune ca:
,, Ce bine e! Ma mai mangai? Ce bine e!