| Jeyrey a întrebat:

Surioara mea are nevoie sa gaseasca povestea : Lupul si mielul de Ion Creanga pentru scoala... am cautat cam peste tot si am gasit numai bazaconii. ajutati-ma va rog cu un link spre poveste sau daca e mai scurta un copy paste, orice. fundita

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Cauta pe google exact asa : lupul si mielul ion Creanga filetype:docx.
Vei gasi un rezultat de la adresa ebc-networking.wikispaces.com/. Este un fisier word. Daca nu va merge asta, ramane mereu biblioteca.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Nu cred că există oastfel de poveste în creaţia lui Creangă.