| xXNikeXx a întrebat:

Te ajuta profilul mate-info pentru a devenii Inspector opc? si inca o intrebare deci dupa ce se repartizeaza elevii, cum ii aseaza in clasa tot dupa medie sau dupa catalog?

Răspuns Câştigător
| Silvia1234 a răspuns:

De la profilul mate-info poti urma ce facultate vrei, iar asezarea elevilor in clasa se face dupa catalog. Funda?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Profilul iti este util NUMAI pentru pregatirea ta din viitor!---el iti ofera, dupa bac, posibilitati mult mai extinse(decat orice alt profil!)pentru alegerea unei specializari la nivel de licenta, Asta, pentru ca inspectorii Autoritatii Nationale pentru Protectia Consumatorului (opc, cum ii spui tu) sunt specialisti cu experienta, in diverse domenii de activitate.

| xtembix a răspuns:

Dupa catalog, normal.

| pizzahut a răspuns:

Nu stiu sa iti raspund la prima intrebare, dar la a doua da:
Depinde de liceu. Alfabetic nu va repartizeaza, dar in schimb este posibil:
1. sa va ia in ordinea mediei
2. sa va puna amestecati, la nimereala
3. sa va aranjeze in functie de cererile pe care le depuneti si atat (poti depune cerere sa fi in clasa cu preitenii tai daca ati intrat in acelasi liceu)