| Creolix1 a întrebat:

Te poti logodi minor? am nevoie urgent de un raspun si bun multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Te poti logodi cand iti tuna, cu casatoria e mai greu.happy

| bb_9337 a răspuns:

Da te poti logodi fara nicio problema iar daca ai peste 16 ani ai voie sa te si casatoresti dar numai cu acordul parintilor.

| Ervin a răspuns:

Da. sigur. nu există vreo lege pentru asta. fundă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logodna nu este un act oficial, cum este căsătoria, ea se săvârşeşte (dacă...) numai la biserică. Unii o fac numai acasă, cu familia şi prietenii, aşa, ca să arate că au o legătură serioasă, care se va întări mai târziu prin casatorie. Alţii o fac să ştie numai ei doi şi le este de ajuns... Cred ca e prea mult pentru nişte minori. Dacă vrei ceva hazliu despre logodna intre copii, intră pe lecturirecenzate.ro şi citeste rezumatul romanului "Aventurile lui Tom Sawyer".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti. fa ce-ti dicteaza inima happy