| stefan1998_5137 a întrebat:

Ti-ar placea sa locuiesti intr-o cabana de carti si harti? argumenteza-ti raspunsul.

7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Da, as citi multe lucruri si as cerceta locul unde ma aflu, as descoperi multe lucruri.happy

| Gizăz a răspuns:

Mi-ar plăcea să rămân blocat într-o cabană la munte cu prietena mea, destule lemne de foc, câteva cutii de Durex şi multe cărţi de tot felul. Nu ne-ar trebui curent, telefoane, internet sau tv; poate doar câteva lumânări pentru seara. Să argumentez? Nu îmi vin cuvintele. E ca iubirea, nu încerca s-o explici; doar trăieşte-o.

| schlau a răspuns:

Da. logic ca da

lolita
| lolita a răspuns:

Sa locuies in nici un caz, imi plac lucrurile moderne si viata zgomotoasa. sa petrec cateva zile cu partenerul da, cartile si hartile deja sunt in plus.winking citesc eu in casa.

| lowfive a răspuns:

Mi-ar placea mult sa traiesc deconectata de restul lumii. Cred ca as fi fericita. Iar daca am carti, nu imi mai trebuie altceva. (poate doar muzica) Desi cabana s-ar putea prabusi daca as lua carti din zidurile ei, dar sa speram ca nu. Si hartile ar fi interesant de analizat, cred.

| axelmatei a răspuns:

Daaa...adica cand ai veni de la scoala/munca nu te-ai plictisi + ca daca iti plac cartile de aventura cu calatorii prin lume ai si hartile si poti sa urmaresti traseu care este in carte ...deci ar fi fain big grin

| Nicolen a răspuns:

Mda.mi se pare mie sau multe dintre intrebarile tale au legatura cu caietul de vacanta de clasa a 6'a :}? Mai inata si tu nu.i mai pune pe altii sa.tzi faca pana si porcaria aia de caiet;}