| Aggrotech a întrebat:

Ti se da programa pentru BAC, ai mura in gura ceea ce trebuie sa inveti. Le-ai invatat, ai luat bacul.

Daca stai sa te gandesti, media generala din timpul liceului nu are nici un sens. De fapt, nici invatatul in timpul liceului nu are nici un sens, asta doar daca nu vrei sa urmezi neaparat o facultate pe profilul ala.

Deci ce rost are sa-ti mai bati capul cu mediile? Ce rost mai are sa inveti la istorie 3-5 ore pe saptamana,fiind la profil stiinte sociale, daca nici macar nu vrei sa urmezi o facultate de litera/istorie, sa faci foamea ca un profesor de istorie, si in general, ca aproape orice profesie din tara asta, care iti poate oferii doar strictul necesar?

Pareri?

1 răspuns:
| Oana92 a răspuns:

Cu logica ta nu mai are sens sa faci scoala...