| Mihai1luxmain a întrebat:

Știe cineva cu cat se intra la Pedagogic in Craiova?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Asteapta publicarea, pe website-ul Inspectoratului scolar judetean Dolj, a brosurii de admitere in liceu pentru anul 2018--- vei afla ultima medie de admitere de la profilul pedagogic (vocational) de la Colegiul "Stefan Velovan" din Craiova.

p.s. brosura admiterii 2017( pagina 11) mentioneaza ca, la acest profil, ultima medie a admiterii 2016 a fost de 8, 80 (http://www.old.isjdolj.ro/......2018.pdf). Asadar, poti aprecia ca, in conditiile unei concurente mari, ultima medie de admitere de la acest profil vocational se apropie foarte mult de nota 9!