| Alex26556 a întrebat:

Știe cineva cum pot sau dacă pot sa recapăt taxa de scolarizare plătită jumătate petru înscrierea la facultate sau dacă există sesiunea de toamna?
P.s. Am fost declarat respins.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Anuket a răspuns:

Faci acum o cerere pentru restituirea taxei de școlarizare și o trimiți imediat. Trebuie să fie specificat în regulament că ai o limită de timp de a cere banii. Dai iban-ul, numele băncii și cnp-ul posesorului.
Dacă e vorba de taxa de admitere, aceea nu se restituie.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce taxă de școlarizare ai plătit înainte de a fi admis, așa ceva nu există. Poate ai plătit o taxă de examinare, care nu se restituie.

| Ali19 a răspuns:

Ar trebui dacă ești admis sa îți ceara la final de dosar taxa pentru școlarizare, nu dacă ești respins. La ce plătești taxa? Du-te la secretariat și lămurește problema. Nu îi lăsa să îți ia banii sub asemenea pretexte.

| Alex26556 explică (pentru Anuket):

Poți să îmi trimiți un mode și să îmi spui unde trebuie să o trimit. Mersi de ajutor

| Anuket a răspuns (pentru Alex26556):

Trimiți la secretariatul facultăți, nu știu la ce facultate ai dat afmiterea, trebuie să găsești la ei un model sau îl scrii de mână
"Domnule/Doamna Rector,
Subsemnatul,..., solicit... "