| Serghei1722 a întrebat:

Știe cineva dacă este vreo diferența între culegerea de matematica Paralela 45 de anul trecut și cea de anul acesta? M-am uitat puțin și am văzut ca sunt aceleași exerciții. Ma gândesc dacă are rost sa o cumpăr pe cea de anul acesta

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

De obicei se schimba ca mai castige si profesorii un ban, caci nu ar fi rentabil pentru ei ca elevii sa cumpere editiile vechi de la elevii mai mari.Asa au pretext de a va baga pe gat diferite materiale auxiliare in fiecare generatie. Succes la scoala.

| Hyperion7 a răspuns:

Sunt schimbate coperțile și s-a mai completat cu niste teorie și exerciții.
Programa e cam aceeași, deci poți să lucrezi de pe cea veche lejer!

| Jonathan1900 a răspuns:

Nu o cumpara. Doar daca te obliga profesoara cu amenintari, atunci o poti cumpoara de nevoie ca sa nu te ia la ochi si sa iti puna note mai mici doar din motivul ca nu ai cumparat cartea.