| Alxblx a întrebat:

Știți la ce se da bacul la profil tehnic?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Obligatoriu la Romana (cum se da la toate) + matematica (de profil), urmat de cateva materii la alegere dintre: biologie, fizica sau chimie.

Ai aici si o lista:https://www.edu.ro/......AUREAT.pdf

| Alxblx explică (pentru DoarBogdan):

Deci nu am cum sa evit matematica la profil asta? Eu voiam sa dau doar la roamna, istorie, geografie, engleză

| DoarBogdan a răspuns (pentru Alxblx):

Pai atunci poti sa mergi la filologie, acolo poti da la romana, istorie si geografie big grin Engleza o dai langa competente oricum.

| Alxblx explică (pentru DoarBogdan):

Greu. Ăștia de la serale nu ma mai Primește... vezi Doamne cursurile au început din Septembrie

| zilog a răspuns:

Poți să alegi biologie pentru ca eu cred ca inca va mai lasa sa mai vorbiti intre voi
eu am fost un mare fraier
pentru ca eu am ales psihologie si am fost singurul din tot judetul
nu mai era aspolut nimeni nimeni dintr-un judet intreg care sa dea la psihologie

si i-a lasat pe aia care erau in clasa cu mine sa vorbeasca intre ei
si eu le-am dictat al toti pentru ca mama mea profesoara de biologie ecologie anatomie
stiam toata biologia la perfectie
si le-am dictat neuroni nefroni sinapse celule hepatice alveole pulmonare
interconectarea neuronilor
electrolitul dintre neuroni,
le-am povestit despre toate

dar pe mine nimeni nu a avut cu ce sa ma ajute

pentru ca si cu camere te lasa sa vorbesit pentru ca acele camere nu au microfoane
trebuie doar sa nu indrepti capul spre ala cu care vorbesti
trebuie sa tii capul in foile tale si poti sa vorbesti cat vrei tu
mai ales acum cu masacă te lasă să vorbesti daca nu te uiti spre ala cu care vorbesti

| PringAloe a răspuns:

Obligatorie: Romana, Matematica
La alegere: Fizica, Chimie, Biologie