| Anabellasos a întrebat:

TPU: Se poate face facultatea la distanta, mai exact tu sa fii in afara si sa urmezi o facultate din romania?
Cum se procedeaza?
Cate exaneme se dau?
Trebuie sa te prezinti fizic la exament sau se poate da si online?

Va rog daca stie cineva vreau si eu sa aflu tot ce trebuie sa stiu...

Răspuns Câştigător
| annonnimus a răspuns:

Da se fac, la fara frecventa. Poti sa vi doar in timpul examenelor, mai exact in timpul sesiuni. Dar e bine sa ai pe cineva care sa iti trimita materia pe net si grilele ca sa stii pentru ce trebuie sa te pregatesti + ca daca dai si putina spaga obti grilele si mai usor. Fratele meu face facultatea asa si se duce in Romania doar cand e in sesiune.

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu neaparat o trimiti pe mama la examen

| annonnimus a răspuns:

P.s. referitor la cate examene se dau, depinde de facultate. happy. iar cum zicea @PetreConstanta, nu poti sa o trimiti pe mama pentru ca in examen intri pe baza de legitimatie.