| ursuletzultau a întrebat:

Trebuie sa citesc 5 romane sunt in clasa a-VII-a ce romane ar trebui?
funda cel mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Morometii,enigma otiliei, ciocoii vechi si noi, ion, padurea spanzuratilor. Toate aceste romane iti vor fii de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută aici http://lecturirecenzate.ro/ David Copperfield, Călătoriile lui Gulliver, Cavalerul Lancelot. Sunt povestite pe scurt. Pentru clasa a VII-a mai sunt Doi ani de vacanță de Jules Verne, Gargantua și Pantagruel de Rabelais, Robinson Crusoe de Daniel Defoe.