| raisssa a întrebat:

Trebuie sa concep un plan, titlul e "ipostaze ale personajului in roman" si imi trebuie mai multe "subplanuri", ca sa le zic asa, cateva ar putea fi:notiunea de personaj literar, tipuri de pesonaje si intrebarea mea e ce as mai putea adauga?

1 răspuns:
soothe
| soothe a răspuns:

Pai hai sa vedem. In primul rand sa definim ce vrei. Care roman? Daca este un anume roman atunci trebuie sa definesti cateva din caracteristicile lui care se deosebesc intr-o ipostaza sau alta. Uite-te de exemplu la http://www.referate-romana.com/......re-rom.php
Daca romanul este abstract, atunci putem avea personaje principale, secundare, negative, pozitive, etc.