| BluX a întrebat:

Trebuie sa fac un dialog intre un spiridus si Mos Craciun si nu am nici o idee. Dati-mi va rog un link cu un astfel de dialog sau dati-mi o idee puppy dog eyes. FUNDA

3 răspunsuri:
| byaanca a răspuns:

Pai ai putea scrie:
In preajma Craciunului,parintii se pregatesc de venirea mosului,copii isi aranjeaza cizmulitele iar bunici gatesc prajiturii delicioase,dar nu doar oamenii se pregatesc,cu si spiridusii.
La fabrica de jucarii din Finlanda, unica fabrica care este condusa de Mos Craciun dar si cea mai cunoscuta fabrica de jucarii, toti pregateau cu spor decoratii pentru venirea Ajunului,spiridusii munceau din greu la jucarii,reniii se aranjau ca si niciodata,iar Mosul, verifica mail-urile de la copii cuminti si de la copii cei rai.Un spiridus pe nume Kevin se ocupa de citirea mesajelor din partea copiilor,dar el nu a observat un lucru foarte important,acela ca jumatate din lista de copii erau obraznicii. Mosul confuz merse la spiridusul Kevin si ii puse o gramada de indrebarii:
-Buna Mosule! Ce te aduce pe aici?
-Oho! Mosul vine cu vesti proaste, jumatate dun lista de copii sunt obraznicii!
-Vai mosule, asta nu se poate intampla, eu am verificat toate mesajele si sunt convins ca nu sunt mai mult de 30 de copii obraznici!
-Dar care este problema atunci?
... si de aici ai putea continua tu! Sper ca ti-am fost de folos! Bafta!

| ghiCIne a răspuns:

Uite un link de la o melodie. Mai poti modifica dialogul ici-colo.
http://www.versuri-si-creatii.ro/......uoopd.html

| laur99 a răspuns:

Baga si u ceva gen :
Spiridusu :Mosule s-a terminat benzina la aparatele d facut jukarii laughing)
Mosu : Poi punetii alta...
Plm chestii simple. daca creezii unu itii vin ideile. repedewinking