| PitikBhaa a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect la geografie despre 5 iunie ziua mondiala a mediului si as vrea sa fac ceva mai extravagant ca sa merit un 10.
Niste sfaturi va rog!

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Scumpa(probabil esti fata), in ce clasa esti draga mea?
Si extravagantul are limita de varsta...
Poti arata cum se recicleaza hartia,
sa rupi niste hartii si sa le pui intr-o tava cu apa si pe urma sa o incalzesti. Apa se evapora, iar in urma ramane hartie igienica.
Daca nu iti place subiectul, poti invita colegii sa planteze cativa copaci in curtea scolii, sau niste flori.
Sau sa vorbesti despre cat de nocive sunt deodorantele spray
Sau multe alte chestii, de la ierbicide, pesticide, protectia mediului prin tehnologie noua, panouri solare, masini hibride, masini care merg cu hidrogen, motorul cu apa, etc...
Sper ca ti-am dat destule optiuni.