| DeeaNegrea a întrebat:

Trebuie sa intocmesc o scrisoare de intentie pentru o bursa.Sunt in clasa a VIII-a, iar bursa este pentru liceu.Se acorda persoanelor care nu sunt din oras(ma refer ca sunt dintr-o localitate apropiata si trebuie sa faca naveta zilnic). Trebuie sa mentionez ce as face eu cu bani si nu stiu ce sa scriu in afara de faptul ca i-as folosi pentru transport si rechizite. Dati-mi idei! Multumesc! Dau fundita.

1 răspuns:
| crizantema a răspuns:

Nu, nu trebuie sa să menţionezi ce faci tu cu banii. Poţi primi acea bursa fie pe merit, adică ai invătat foarte bine, fie pentru că ai o situaţie materiala/financiară mai dificilă. Şi da se accordă bursă si celor dinafara oraşului.