| M452 a întrebat:

Trec clasa a 11-a, profil mate-info și aș vrea să mă transfer la un alt liceu pe profil de știinte sociale. Știți cumva la ce materii se dau diferențe sau dacă se dau?

Răspuns Câştigător
| BlankWhite a răspuns:

Istorie, romana...Cel mai bine e sa intrebi la secretariatul liceului la care vrei sa te transferi sau sa suni la secretariat si sa intrebi.Succes!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu, in ciclul inferior al liceului ( clasele a 9-a si a 10-a) se studieaza aceleasi discipline indiferent de profil (uman, sau real din filiera teoretica). Asadar, nu cred ca vei avea de sustinut vreun examen "de diferenta ".

p.s. Nu uita!---- trebuie sa indeplinesti criteriul de medie, respectiv media anuala a clasei a 10-a trebuie sa fie cel putin egala cu media anuala a ultimului promovat de la clasa la care doresti transferul!