| xBlackPearlX a întrebat:

Tu de ce iti iubesti bunicii?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că au avut grijă de mine, m-au iubit, etc.
Din păcate nu mai sunt.
Pa, pa.

| wintage a răspuns:

Din simplul motiv ca daca ei nu ar fi, nici tu nu ai fi!

| Rockart a răspuns:

Bunicul doar(cu bunicii din partea tatălui nu m-am înţeles niciodată, iar bunica din partea mamei era o zăpăcită). Păi, pentru că e un om calculat, foarte calm, foarte ordonat, foarte muncitor şi pentru că e singurul din familie care are ochi albaştrii [x].

| Dina a răspuns:

Se spune ca bunicii isi iubesc mai mult nepotii decit copiii, pentru asta ii iubesc si eu.Intotdeauna ma bucura cu ceva cit de mic n-ar fi, si sunt foarte buni.Din pacate la moment am ramas doar cu un singur bunic...

De ce pui intrebarea asta? La tine sunt probleme cu bunicii?

| xBlackPearlX explică:

Pai dc va iubiti bunicii? Ca nu am priceput?

| Dina a răspuns (pentru xBlackPearlX):

Pentru faptul ca datorita lor exist si eu.

| Gina1 a răspuns:

Pai cu toate ca bunicii mei nu mai sunt, tot tin la ei, si inca vreau sa-i mai vad, imi este dor de ei sad. Atunci cand traiau, ei doreau sa stau numai cu ei, daca nu se putea, macar sa trec pe la ei, sa-i vad. Si cand ma duceam imi dadeau de toate, si imi povesteau multe lucruri din tineretile lor... sad... happy

| miraabela a răspuns:

Pentru ca atunci cand ma vedeam cu ei pur si simplu incepeau sa planga pentru ca le-a fost dor de mine, pentru ca ei ma rasfatau mult mai mult decat parintii mei si pentru ca ei au fost si sunt cei care mi-au aratat ca ma iubesc neconditionat!

| DiaElla24 a răspuns:

Deoarece au grija de mine,ma iubesc, tin la mine, sunt rude si sunt ai mei:X:X:X