| xonia_7291 a întrebat:

Un ciclist parcurge traseul unui maraton astfel: in prima zi pedaleaza pe o treime din drum, a doua zi doua cincimi din rest si inca 10 km, a treia zi nare o problema cu bicicleta si merge numai 10% din rest, iar a patra zi ajunge la destinatie parcurgand ultimii 99 de km. Aflati lungimea drumului. AM NEVOIE DE UN RASPUNS CAT SE POATE DE RAPID PT PROBLEMA ASTA PLLLLSSSS. DAU fundita

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

Ti-am trimis un mesaj cu niste sugestii posibile de abordare a problemei, din punctul meu de vedere.Verifica si tu daca ti se pare ca e corect. Sper ca ti-am putut fi de folos cu ceva.

4 răspunsuri:
| rolly3342 a răspuns:

Bag pla.copii astia is ftutzi rau la cap.

| NedelcuRemus a răspuns:

Auzi a zis acolo la regulament sa nu punem tema noastra de acasa la TPU!

| RaPpErBoY_7155 a răspuns:

Ai citit termenii si conditiile nu ai voie sa intrebi raspunsul la temele tale asa scria acolo daca mai pui astfel de intrebari iti va fi blocat contul!

| Marco14 a răspuns:

...ce clasa esti de nu stii...intai?