| Tare_Ionut_1999 a întrebat:

Un imobil de 27 mp compus din living, baie, bucatarie si dormitor (toate separate prin pereti si usi) este un apartament cu o camera sau o garsoniera?
Intrarea se face prin living(9mp), baia in stanga(4mp), bucatarie(5mp) si dormitor(9mp).

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apartament cu 2 camere. Dar cu intrarea direct în living și și cu camere așa de mici, confort tip 2/3. Livingul este de fapt un hol de intrare. În 9 mp, plus spațiu pentru deschiderea ușilor, ea de intrare și celelalte spre baie, bucătărie, dormitor, uși pe 4 pereți, nu prea ai loc să pui mobilă în el.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este socotit apartament cu 2 camere.

| relian a răspuns:

Aptm cu o camera

| anonimg a răspuns:

Dacă nu există niciun hol atunci când intri pe ușa de la intrare in locuință și intri direct în living, atunci livingul acela este hol. În acest caz locuința este garsonieră.
Dar dacă în afară de living mai există și un hol, atunci locuința este apartament cu doua camere.

Dacă livingul nu este mai mare decât dormitorul, atunci livingul acela este de fapt un hol; holul de la intrare în casă.