| anonim_4396 a întrebat:

Un site, ceva care sa imi traduca un cuvant din romana/engleza in japoneza dar sa nu imi traduca patratele de alea, sa imi dea cum se pronunta. Sau, totusi, de unde pot lua un dictionar roman-japonez tot asa sa imi arate si cum se pronunta. Funda, vot, de toate.

Răspuns Câştigător
| Bezea a răspuns:

Patratele haha; vezi ca poti sa instalezi in windows east asian languages si nu o sa mai fie patratele. Sunt foarte slabe dictionarele online gratuite cand vine vorba de japoneza. Poti sa folosesti google translate si sa selectezi "cititi fonetic" sau poti sa folosesti siteul asta:
http://www.eudict.com/? word=zenkai+&go=Search&lang=japeng#

1 răspuns:
| spiridush_6776 a răspuns:

Pai dai la google translate si il dai in la prima casutsa romana si a doua japoneza, apoi scrii in romana iar in partea dr iti da tradus in japoneza, si sub scrisul din jaoneza iti da o chestie dai pe ea. asta-i totbig grin fundita?