| WaxX a întrebat:

Deci eu invat Japoneza si mi-am luat recent un dictionar Japonez-Roman de Gakushu Kanji si nu stiu cum se foloseste! Cum pot sa caut un cuvant in el pentru ca nu e un dictionar obisnuit! Explicatii va rog si funda normal.

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Daca te gandeai bine ai fi cumparat unul roman-japonez, pentru ca romana e limba pe care o cunosti si din care vrei sa traduci, nu japoneza.N-ai ce explicatii sa primesti, ai cumparat un lucru inutil deocamdata.

| WaxX explică (pentru Mihaela1964):

Prima data am vrut unul Roman-Japonez dar nu am gasit si dintre cele Japonez-Roman l-am cumparat este cel mai bun dar are un alt sistem de folosire si inca nu mi-am dat seama...

| Mihaela1964 a răspuns (pentru WaxX):

Te-ai gandit bine, pacat ca ai renuntat la ideea initiala si ai luat ce-ai gasit, nu ce-ti trebuia. Oricum sunt cursuri online de limba japoneza care te vor ajuta daca iti doresti asa de mult sa inveti limba.

| FutaLoliIsBestLoli a răspuns:

Poate te pot ajuta eu daca poti sa imi arati o poza cu felul in care sunt aranjate cuvintele pe pagina.