| bogdanandrei2000 a întrebat:

Un site unde as putea invata engleza sau istorie, dau funda!

3 răspunsuri:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Www.goethe-verlag.com/book2/RO/index.htm

Acest website are MULTE limbi straine (inclusiv engleza britanica si cea americana - vezi steagurile corespunzatoare tarilor alese).

Aici ai 100 de lectii (aceleasi lectii pentru fiecare limba aleasa), care pot fi descarcate si in format MP3, telefon cu android si Iphone.

Fiecare lectie este impartita in 3 coloane: in prima coloana scrie propozitiile in romana, in coloana din mijloc scrie traducerea propozitiilor in limba straina aleasa (dar, trebuie sa dai click pe text pentru asta), iar in cea de a treia coloana (in dreapta) este un patrat in interiorul caruia se afla un triunghi - dai click acolo si asculti pronuntia.

Mai poti intra pe Google si sa scrii Rozeta Stone (este un program pentru invatarea mai multor limbi straine).

dar si fun easy learn english

Eventual, poti intra pe Google si sa scrii CD-uri pentru invatare engleza apoi dai enter si vei gasi MUULTE website-uri de profil.

Lecturare placuta.

| Fefe2009 a răspuns:

Nu iti recomand un site. Daca vrei sa inveti cuvinte in engleza intra pe magazin play si instaleaza duolingo, e o aplicatie super!