| psycho_5607 a întrebat:

Unde as putea gasit un program care sa imi corecteze greselile de scriere? Ma refer, daca scriu o fraza in engleza si am cateva greseli, sa mi le corecteze. Fundita.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca ai un Office in engleza si daca nu omori tastatura pe limba romana (cu diacritice, vreau sa spun), Office Word are optiunea de corectare a greselilor gramaticale si de ortografie. Cand se deschide documentul, ai, in dreapta, jos, pe bara, o carticica. De acolo setezi daca vrei sa-ti corecteze greselile. In momentul in care gresesti ceva, iti apar niste sublinieri in zigzag, verzi sau rosii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Program de corectat gramatical

| Cerby a răspuns:

Incearca Grammarly.E foarte bun si e gratis.