| SingleForOne a întrebat:

Unde pot învăța cursuri profesionale de calculatoare/informatică, ACREDITAT, și luat în serios la angajare, dar fără programare și altele? În genul programelor de office (Microsoft, si mai multe), componentele de calculator mai detaliate (hardware și software), etc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistit, omul spameza pe TPU. Cred ca se imbata si are logoree si nu are cu cine vorbi.

Ecdl ar fi ceva ce te intereseaza pe tine.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cursuri găsești, dar din nefericire nu și cu angajare.

| zilog a răspuns:

Acreditate sunt toate sau foarte multe vax albina
r a h a t cu perje
dar tie nu iti trebuie numai acreditat ci iti trebuie sa iti dea diploma de la ministerul invatamantului
sa scrie pe ea ca esti tehnician programator
pentru ca alfel te poti sterge cu ea la wc

daca diploma este data chiar de ministerul invatamantului atunci mai are o valoare
pentru ca o poti echivala in alta tara apoi poate deveni valabila pe toata planeta
chiar daca iti spun astia ca diplomele lor sunt recuonoscute international eu am descoperit ca nu prea este asa
ci doar daca este data de ministerul invatamantului si este dinaia pe carton cum este si diploma de BAC exact pe acelasi formular abia atunci poate ca daca ar avea buna vointa ai putea sa o echivalezi intr-o tara dinasta mai spalata cum ar fi islanda irlanda nordvegia suedia
apoi daca ai echivalat-o acolo ea devine aproape recunoscuta peste tot unde este NATO
cu mici exceptii unde trebuie sa mai dai niste exemene locale
pentru ca ei o sa spuna ca bine bine ai tu diploma dar hai sa vedem daca cunostintele tale sunt conform standardului nostru
si nu te mai pun sa faci x ani de studii
ci te lasa eventual sa faci o scoala de 7 luni sau de 7 zile depinde de la caz la caz
si pe urma te primesc la un examen ECS sa vada daa chiar stii ceva
si daca tu ai si diploma si ai luat si examenul abia atunci esti catusi de cat ok si iti poti pune in practica cunostintele si abilitatile.
Asa o diploma este ca si cand tu ai avea un Hobby sa fii electrician dar nu o sa te lase nimeni sa programezi tu pana cand nu ai un certificat ca, cunostintele tale respecta niste standarde
ale tarilor JTI din care România nu face parte!
pentru ca nici macar 1% dintre oamenii car eau terminat facutati in Romania nu ar mai fi terminat nici o facutate si nici un fel de curs
pentru ca in tarile JTI examenele sunt chiar pe bune si filmate cu camere direct la politie si daca copiaza cineva chiar ajunge la puscarie instantaneu.

| SingleForOne explică (pentru zilog):

De asta am întrebat "puțin" mai specific.

| SingleForOne explică:

Nu ți-am citit mesajul integral, abia dacă am ajuns pe la un sfert. Nu se poate să mai continue o astfel de gândire învechită, atât din partea ta, altora ca tine, cât și a acelor angajatori care au dat la sapă aproape toată viața până când au ajuns și ei oleacă mai sus (sau ce au făcut ei). Un sfat pentru tine. Încearcă să dobândești un caracter motivator, din tot ce ai scris este mai mult descurajant. Abia dacă am ajuns la un sfert din răspunsul tău.

| SingleForOne explică (pentru suntserios):

Nu spameaza, vrea ca lumea să învețe ceva, dar nu se exprimă cum trebuie.

| suntserios a răspuns (pentru SingleForOne):

Spameza.
Intr un raspuns e inginer, in altul sofer, in altul medic

| suntserios a răspuns (pentru SingleForOne):

Stai linistit, omul spameza pe TPU. Cred ca se imbata si are logoree si nu are cu cine vorbi.

Ecdl ar fi ceva ce te intereseaza pe tine.