| ElenaDabija a întrebat:

Unde pot sa depun documentele pentru înscriere la colegiu? Am observat ca multi depun pe isj Iasi, dar de exemplu colegiul la care vreau sa merg e din Baia Mare tot acolo depun sau sunt site -uri diferite pentru fiecare colegiu? Va rog frumos am nevoie de orice detaliu, dau funda!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai terminat a 8 a? ai medie pentru liceul ăla din Baia Mare?

| ElenaDabija explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaDabija):

Din părți!

| Gabryel85 a răspuns:

Prin colegiu te referi la liceu, Elena?

| ElenaDabija explică (pentru Gabryel85):

Am înțeles că în Ro nu este diferenta dintre liceu și colegiu, însă în RM e destul de mare, deci cred că da.Doream la colegiul Nicolae Titulescu din Baia Mare și am cautat isj Baia Mare și nu prea găsesc ce documente ar trebuie însă pe isj Iasi este mai explicit, știi că e cam încurcat dar sper ca ma poti ajuta câtuși de puțin

| Gabryel85 a răspuns (pentru ElenaDabija):

Eu încerc să te ajut, dar în afară de faptul că sunt din Iași, alte lucruri din domeniu nu cunosc atât de bine. Însă, din câte știu, actele care se cer trebuie să fie în general aceleași, oriunde în țară. În Iași știu că există pe lângă unele unități de învățământ și cămine pentru cei care nu au domiciliul în respectiva localitate.

| ElenaDabija explică (pentru Gabryel85):

Mulțumesc

| Gabryel85 a răspuns (pentru ElenaDabija):

Cu plăcere!