| Aasdfghj a întrebat:

Universitatea Bucuresti sau Hyperion? Ati fost sau sunteti la una dintre ele? Care ar fi o alegere mai buna si sigura pentru admitere in cazul in care media de la bac nu este foarte mare?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

E diferența de la cer la pământ. Bineînțeles ca o universitate de stat e superioară oricărei universități private din România, ma refer și la angajatori ca prefera mai mult de la una de stat. La Universitatea București sunt multe facultăți, la unele se da examen așa ca nu contează media de la bac. Alege o facultate care ți-ar plăcea și pregătește-te pentru examen. Consulta și site-ul lor, găsești acolo toate informațiile de care ai nevoie.

| Aasdfghj explică (pentru Bondarel99):

Am ales deja. Se intra pe baza mediei de la bac si cu o scrisoare. M-am uitat pe lista admisilor si am vazut ca s-a intrat si cu nota 6. Prefer la stat si nu as sta pe ganduri doar ca sunt putin tematoare ca nu am media mare. Multumesc frumos pentru raspuns.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Nu prea știu ce medii sunt acolo. Văzusem la biologie și cu 6. La limbi străine la fel, acolo e examen dar nu e greu și îți trebuie 5 ca sa intri. La geografie cred ca sunt cele mai mari medii. Succes.

| Aasdfghj explică (pentru Bondarel99):

Multumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu cred ca poti compara Universitate din Bucuresti cu o universitate privata... nu ai cum ca si performante

| Andersen2k18 a răspuns:

Este o universitate privata si nu cred ca iti ofera multe benefici, practic o faci degeaba.Mai ales ca dupa terminarea ei, nu prea vei avea un loc de munca stabil.