| maria_9179 a întrebat:

Universitatea Crestina Dimitrie Cantemir la facultatea de Stiinte Ale Educatiei, sunt locuri cu taxa sau fara taxa? pentru ca am vazut, ca se plateste taxa de scolarizare

4 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Universitatea Dimitrie Cantemir este privata, deci nu exista locuri fara taxa. O seara placutahappy

| neutrino a răspuns:

Aceasta, fiind o universitate privata, nu scolarizeaza decat pe bani.

| MauriceCorelli a răspuns:

Bani, tati, bani, e universitate privata. Si penibila. La fel ca Hyperion sau Spiru. Nu e ca in SUA aici, sa se codoseasca lumea cand afla ca ai facut la stat, aici daca nu faci la stat, ai sa arzi banii degeaba. Asta doar daca nu esti foarte bun. Daca esti foarte sau prea bun, iti iese peste tot.

Dar UCD-ul si alte tiparnite de diplome private nu au credibilitate pe piata muncii, acolo se duc preponderent loaze care vor sa zica pe la vecini ca au si ei o facultate. Sa faci la UCD e la fel de sinucigas ca si cum ai face facultatea la Bacau sau Caransebes. laughing

Si ce dracu e aia "Stiinte ale Educatiei"? Chiar vrei sa spargi banii alor tai/ai tai degeaba? Fa si tu o facultate concreta, care sa nu iti dea la finalul cursurilor hartie igienica sau maculatura stralucitoare.

| maria_9179 explică (pentru MauriceCorelli):

Eu am terminat liceul pedagogic si vreau sa imi continui studiile pe profilul meu la Stiinte ale Educatiei specializarea pedagogie, pentru ca vreau sa ma angajez la o gradinita privata din Bucuresti.;-)