| DΣΣΔ a întrebat:

Unui copil din clasa a III a i s-a dat tema sa faca un portofoliu cu autori care au scris povesti in care un personaj se poarta frumos cu un obiect... Nu inteleg sensul acestei teme, dar in fine. Puteti sa imi dati ex de asemenea povesti in afara de Fata babei si fata mosneagului ca pe aia o stiu si eu. Multumesc anticipat, Dau FUNDA! va rog raspunsuri cat mai repedeeee

1 răspuns:
| adda004 a răspuns:

Pai..."Spargatorul de Nuci si regele soarecilor","Din lumea celor care nu cuvanta","Frumoasa si bestia","Palaria Omului-de-Zapada","Alice in Tara Minunilor","Degetica","Cate-un fir de neghina","Vrajitorul din Oz,"Clopotul fermecat" si "Soldatelul de plumb". Succes!