| yloveyou1 a întrebat:

Urgent! FUNDA.Nu vreau rezolvarea. Deci am un exercitiu ca tema la romana si nu inteleg ce trebuie sa fac. Poate ma lamuriti voi. : RElatati subiectul povestirii Les trois Graces selectand atat argumente in favoarea unei interpretari realiste a intamplarilor, cat si pe cele in favoarea acceptarii solutiei fantastice.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Păi este foarte simplu. Trebuie să povesteşti subiectul operei şi totodată să incluzi argumente pentru care aceasta aparţine genului real şi celui fantastic, adică ireal, de basm.

1 răspuns:
| yoonny a răspuns:

Sa spui subiectul povestiri selectand din test(les trois graces)atat argumente in favoarea unui argument real, cat si unui argument imaginat(fantastic).

fundabig grin