| brigy_2683 a întrebat:

am de povestit la romana un capitol din Les Trois Graces de Mircea Eliade. si problema este ca nu ii impartita pe capitole cartea straight face. imi poate spune cineva cum pot sa imi dau seama care este un capitol? sau de la ce pagina la ce pagina tine un capitol. va rog. dau fundita!

4 răspunsuri:
| ShotYouDown a răspuns:

Vezi si tu de unde se incepe o cu totul si cu totul alta idee...

| Byanka_5046 a răspuns:

Este interzisa orice intrebare legata de tema!

| MixAndrei a răspuns:

Omule e foarte usor daca nu e pe capitole citesti de exemplu 10 pagini povestesti apoi 10 pagini povestesti eu asa fac sunt la liceu si citesc pe semestru cam 4-5 carti si nuvele importante si asa fac... daca stai si citesti incontinuu nu ai sa faci fata sau nu vei tine mine detaliile sfatul meu este sa citesti cate 5-10 pagini si dupa sa povestesti ce ai citit.
Funda?

| MixAndrei a răspuns (pentru MixAndrei):

Scuzati greselile de la inceput scrisesem aiurea sad