| Inna_3065 a întrebat:

URGENT!
Sall! vreau si eu un orar pentru profil de economic pentru clasa a12ahappy
adica ce materii se fac, si numarul de ore pe saptamana
un model ceva, va rog frumos
Pt primul raspuns corect

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Salut Lollipop. Iar ne revedem si ma bucur sa-ti fiu de ajutor.
In clasa a12. a materiile de baza sunt, contabilitate, calitatea si servirea produselor, elemente de tehnologie generala, matematica financiara si juniori achivement-Turism.
La profilul economic-contabilitate, contracte economice, management, instrumente de plata si igiena muncii-toate le faci in practica.
Matematica faci cam 2-3 ore pe saptamana, in general contabilitate multa.
Se mai pune baza pe mediul concurential, legislatie in administratie, relatii publice si de protocol, negocierea afaceri si altele care le faci tot in practica.
Pentru bacalaureat, probele orale + cea de informatica se v-or da in timpul anului scolar. Ele vor fii eliminatorii dar nu vor afecta media finala. Apoi vor fii trei probe scrise, singurele care se vor lua in calcul la medie.Educatia fizica dispare de la bacalaureat.
Cam astea ar fi de stiut, in rest multa bafta si ma bucur ca am putut sa-ti fiu de ajutor. Multa bafta si succes. Pup
nana