| uzibestsk a întrebat:

Urgent TPU! Urmeaza sa dau examenul Cambridge de tip B1 si as vrea sa intru la liceu cu program Bilingv. Daca am Cambridge-ul, imi mai trebuie medie mare? Am vazut ca media cu care s-a intrat anul trecut este 8, 99 si eu vreau sa intru acolo. Daca am Cambridge-ul mai trebuie sa iau note mari in examen?

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Da, iti trebuie nota mare indiferent daca ai cambridge-ul sau nu.

| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Indiferent că ultima medie de intrare la liceul la care dorești să aplici este 8, 99 sau nu, trebuie să înveți! Trebuie să ai o medie mare la evaluare ca pe urmă să nu ai temeri că nu o să intri, pentru că dacă lași garda jos nu e bine pentru tine.