| Rozette a întrebat:

Va rog AJUTATI-MA! Trebuie sa fac un chestionar despre cartea "Black Beauty" de Ana Sewell. Daca ati putea raspunde voi la macar 4 dintre intrebari, ar fi perfect.

Ele sunt:

- personajul animalier principal;
- personajul uman care v-a placut ( de ce? );
- personajul uman care nu v-a placut ( de ce? );
- etapele din viata lui Black Beauty;
- trei informatii despre cai pe care le stiati deja;
- trei informatii despre cai pe care nu le stiati;
-atitudinea oamenilor fata de cai ilustrata in carte ( opinia voastra? );
- Numele lui Black Beauty pe parcursul cartii.

Funda si trei voturi plus 2 voturi la ceilalti! Multumesc mult!

1 răspuns:
| NothingNew a răspuns:

Incearca sa cauti pe Wikipedia "Black Beauty" si iti vor aparea toate raspunsurile de care ai nevoie.