| Ceriik a întrebat:

Va rog cititi pana la capat.Sunt clasa a9a la un liceu foarte strict, la profil mate info si am ramas corijenta la franceza din cauza profesoarei absurda si din cauza asta nu ma mai pot muta din al doilea sem la un liceu putin mai slab unde am facut 5-8. Semestrul viitor va trebui sa fac pregatire cu ea, cu toate ca n-o sa-mi foloseasca la facultate si as fi preferat sa fac pregatire in loc la fizica sau informatica. (am media 10 la engleza si 4 la francezastraight face) Si parca vad ca atunci cand voi face pregatire cu ea, o sa incep sa plang mereu cand ii vad fata si imi amintesc ca nu m-am mutut muta din vina ei. Si in clasa mai plageam cand o vedeam pe mai sfarsitul semestrului, dar noroc de parul voluminos care-mi acopera fata.Ma doare faptul ca i-a trecut pe cei care nu dadea doi bani pe ora ei si pe mine care mai incercam sa mai raspund la ora nu ma trecut. Ce ma sfatuiti sa fac?

1 răspuns:
| alina58 a răspuns:

Sa te dai bine pe langa ea! Din moment ce pe altii mai slabi i-a trecut, inseamna ca are ceva personal cu tine. Incearca sa iti dai silinta la ea la ore, sa observe o schimbare radicala la tine in semenstrul 2.
O sa te transferi de pe a 10-a, dar pana atunci, fa tot posibilul ca profesoara sa te ia in ochi buni!