| ZaraZaraPerlin a întrebat:

Va rog, dati-mi si mie niste specii de strut.

3 răspunsuri:
| xRaduMihai a răspuns:

Eu stiu doar 4 specii de la biologie : strutul australis; strutul molybdophanes; strutul camelus; strutul masaicus. Funda?

| IiiiiiiiiiRoxyIiiiiiiiii a răspuns:

Strutul cuprinde 4 subspecii: Australis, Molybdophanes, Camelus si Masaicus. Cele mai uzate nume de identificare a subspeciilor sunt: Africa Black (Black Neck), Blue Neck - (Namibia) si Red Neck... Fundă?

| Bassty a răspuns:

Http://www.gazetadeagricultura.info/......truti.html uite-te aici :) poate te ajută